odzywam się po raz pierwszy i mam nadzieję, że odwiedzając mojego bloga dzisiaj jeszcze tutaj wrócicie. Blog nie będzie monotematyczny tematyką , więc postaram się zaciekawić wiele osób. Z góry zapowiadam, że nie mam zamiaru cenzurować słownictwa. Jeśli coś wzbudzi we mnie emocje i będę to chciał podkreślić słowem "kurwa"-to zrobię to. Jesteśmy w Polsce-jak działa słowo "kurwa" nikomu mówić chyba nie muszę.
Dla mniej zorientowanych zapraszam na stary już wykład:
W sumie... jak już jesteśmy przy temacie wyrazu "kurwa" zobaczmy co znajdziemy na ten temat w sieci...
Więc tak... portal nonsensopedia.wikia.com podaje nam takie informacje:
"Kurwa – najpopularniejszy i ultrauniwersalny wyraz w języku polskim. Jest skrótem wyrażenia kurwa mać (lub kurwa twoja mać)"-także już po wstępie widać, że wyraz jest używany w wielu życiowych sytuacjach-nie koniecznie wyrażając złe emocje.... Czy zatem używając wyrażenia "kurwa" jesteśmy wulgarni? Z ogółu usłyszymy, że tak. Ja jednak pokuszę się i zaryzykuje stwierdzić, że jest to bardzo uzależnione od sytuacji i okoliczności, w których się znajdujemy.
W dalszej części artykułu nonsensopedia opisuje dość ciekawe fakty i odkrycia negując pochodzenie współczesnego słowa "kurwa" od łacińskiego curva '(krzywa,prostytutka)-co jest bardzo powszechnym osądem-przyznam sam, że do tej chwili, również tak myślałem. Nonsensopedia donosi, że:
"najnowsze badania porównawcze wykazują, że pierwotne znaczenie tego wyrażenia to zniekształcone Urva-Mat' (wym. /(kʰ)ʊrvʌ mʌʨ/) lub Khurva-Mati, imię pogańskiego bóstwa, a konkretnie jedno z imion Bogini-Matki powszechnie czczonej w okresie od neolitu do I w n.e. na terenach wschodniej Europy i w płd. Azji. Słowo to przetrwało tysiące lat w języku mówionym pomimo całkowitego zapomnienia jego pierwotnego znaczenia w wyniku chrystianizacji naszej kultury. (Zob. Kult Bogini). Imię Matki-Urvy możemy znaleźć w niewielu dokumentach pisanych (kult bogini na terenach Europy Wschodniej był świadomie tępiony i usuwany ze świadomości społecznej) jednak ślady użycia tego imienia obecne są powszechnie w źródłach tak średniowiecznych jak i nowożytnych"
Po tej informacji śmiało mogę podbudować swoje twierdzenie, że nie możemy bezwzględnie zostać osądzeni o wulgarność, przez używanie słowa "kurwa". Przecież my tylko wspominamy imię pogańskiego bóstwa ;)
W dalszej części artykułu mamy poruszone takie tematy jak:
- Etymologia
- Renesans kultu
- Przykłady użycia
- „Kurwa” w zdaniu
- Odmiany „kurew”
- Śródkurwienie
- Inne zastosowania
- Przypisy
Także, jeśli już wiemy dość dużo o "naszej kurwie :) " zapraszam na jutrzejszy artykuł, który tak naprawdę rozpocznie prawdziwe blogowanie.
Pozdrawiam
Arenqe
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz